6 olulist Eesti MTÜ-d, keda võiksid toetada

märts 2, 2019 | By NGOnet | Filed in: Uued postitused.

 

Eesti aktiivses majanduskeskkonnas on suur osa ka tragidel MTÜ-del, kes on oma õlule võtnud mõne ühiskonna pakilise mure. Tänu sellistele ühingutele on paljud mured saanud natuke leevendust ning võib ilma liialdamata öelda, et tänu MTÜ-dele on tuhanded inimesed üle kogu Eesti saanud paremale elujärjele.

Kui valid parasjagu järgmist annetuspaika, siis võivad need alljärgnevad 6 Eesti mittetulundusühingut sulle huvi pakkuda – tegemist on organisatsioonidega, kes on ühel või teisel põhjusel eriti palju silma paistnud ning kes tegelevad äärmiselt oluliste igapäevamurede lahendamisega.

1. Varjupaikade MTÜ

Varjupaikade MTÜ on 2007. aastal loodud ühing, mis tegeleb loomade varjupaikade haldamisega. Mittetulundusühingu alla on koondunud 7 varjupaika ning aja jooksul on kodu leitud lausa enam kui 10 000 loomale! Tegemist on igas mõttes kõige mõjukama varjupaikade ketiga Eestis ning suuresti esmase kohaga, millega võetakse ühendust, kui kuskil on loom, kes otsib endale kodu.

Pikk tegutsemisaeg, tõestatud tulemused ja õilas eesmärk on põhjused, miks võiksid kindlasti kaaluda annetuse tegemist sellele ettevõttele.

2. SOS Lasteküla Eesti Ühing

On vähe inimesi, kes ei oleks kunagi kuulnud SOS Lasteküla Eesti Ühingust. Tegemist on ühinguga, mis pakub lastele asenduskodu ning toetab laste arengut igas mõttes, pakkudes perepõhist hoolitsust, mis sarnaneb õigele vanemlikule hoolele. SOS Lasteküla on äärmiselt tänuväärne organisatsioon, kes on aidanud aastate jooksul üles kasvada paljudel lastel ja jätkab edukalt oma tegevust ka tänapäeval üle kogu Eesti. Kui soovid toetada lapsi, on see üks parimaid MTÜ-sid selle jaoks.

3. MTÜ Think Eesti

MTÜ Think on oluline mittetulundusühing, mis toetab erivajadustega inimesi. Organisatsioon lõi spetsiaalse keskuse, kus tegeldakse sellega, et koolitada erivajadustega inimesi ning leida nendele ka tööd. Sellise tegevuse poolest on tegemist unikaalse organisatsiooniga, mis on ainuisikuliselt edendanud sadade inimeste elujärge. MTÜ Think tegutseb pidevalt selle nimel, et puuetega inimesed saaksid elada täisväärtuslikku elu, saaksid end harida ja koolitada ning leiaksid endale kõik võimalused, mida nad vähegi soovivad.

4. MTÜ Eesti E-kaubanduse Liit

E-kaubanduse Liit on pisut teistlaadi MTÜ kui teised selle nimistu organisatsioonid, kuid tegemist on vaieldamatult vajaliku ühinguga. Liidu tegevus keerleb Eesti e-kaubanduse valdkonna ümber: organisatsioon arendab Eesti e-kaubandust, väljastab usaldusmärgiseid headele kauplejatele, korraldab koolitusi, algatusi ja muud taolist. Üks põhjuseid, miks e-poed on Eestis niivõrd tugevad, ongi just nimelt see organisatsioon. Kui näed mõnel poel küljes usaldusmärgist, siis on see väljastatud enamasti just selle liidu poolt. Turvalise poodlemise jaoks on tegemist asendamatu organisatsiooniga, mille tegevust tunneme igal sammul oma igapäevaelus.

5. Eesti Folkloori Instituut MTÜ

Eesti kultuuri säilitamine on selgelt väga oluline ülesanne. Eesti Folkloori Instituudi MTÜ ülesanne on säilitada Eesti folkloori, uurida meie folkloori ja kombeid ning üleüldiselt edendada meie kultuuri. Väikese kultuuriruumina on Eestis taolise eesmärgi täitmine eriti oluline, seega teeb Eesti Folkloori Instituut väga tänuväärset tööd.

6. Eesti Loomakaitse Selts

Eesti Loomakaitse Selts on üks vanimaid organisatsioone, kes tegeleb loomade heaolu parandamisega. Ilma igasuguse liialduseta on tegemist kõige mõjukama ühinguga, kes võitleb väga aktiivselt loomade õiguste nimel ning juhib kümneid projekte loomade heaolu edendamise eesmärgil. Seltsis on kokku ligi 300 liiget, aastate jooksul on abistatud ligi 9000 looma, kaetud on ligi 300 000 euro ulatuses kulutusi, pidevalt viiakse läbi koolitusi, algatusi ja palju muud. Kui on üks organisatsioon Eestis, kes on vaieldamatult suurim loomasõber, siis on see ELS.


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga