7 põhjust, miks tasuks regulaarselt annetada

jaanuar 6, 2019 | By NGOnet | Filed in: Uued postitused.

uigi annetamise ja heategevuse põhimõte on aidata kedagi teist, võid üllatuda, kui kuuled, kuivõrd kasulik on annetamine ka sinu jaoks. Just nimelt – annetamine võib olla sulle lausa kasulikum! Alljärgnevalt toome välja 7 positiivset asja, mida võid nautida tänu heategevusele.

1. Annetamine pakub naudingut

Mitmed uuringud on jõudnud põnevale järeldusele: inimesed, kes annetavad, kogevad suuremat naudingut. Nimelt aktiveeruvad ajus naudingukeskused, seega on teaduslik tõestus faktile, et annetamine paneb tõesti sind paremini tundma.

2. Saad aidata teisi, kes seda vajavad

Rahulolutunne tekib ka puhtalt teadmisest, et sinu žest aitab kedagi, kellel on abi vaja. Miks mitte aidata teisi, kui sul on seda võimalik teha? Ajal, mil majanduslikud olud võivad olla keerulised, on selge, et on inimesi, kes vajavad hädasti abikätt. Pole teist viisi, kuidas kogeda niivõrd suurt rahulolutunnet.

3. Annetamine muudab su elu tähendusrikkamaks

Annetades või heategevusega  tegeledes võid oma elu rikastada igas mõttes. Lisaks sellele, et saad võimaluse kokku puutuda inimestega, kes soovivad samuti maailma paremaks muuta ja võivad sind sedasi inspireerida, võib sind motiveerida ja inspireerida ka puhtalt fakt, et sa teed midagi, mis muudab maailmas midagi paremuse poole.

See on eriti oluline siis, kui oled tundnud justkui seisaksid ühe koha peal paigal ning ei oska kuidagi edasi liikuda, olgu see isiklikus elus või tööelus. Annetamine või heategevusega tegelemine võib anda elule uue perspektiivi ja tähenduse.

4. Süvendad lahkust oma lastes

Kui su lapsed näevad, kuidas sa annetad või tegeled heategevusega, on palju tõenäolisem, et nad võivad ka täiskasvanuna ise olla lahkemad ning tegeleda annetamisega. Lapsevanemana tead väga hästi, kuidas lapsed järgivad vanema eeskuju, seega on annetamine suurepärane viis, kuidas lapsele näidata lahkust ja heldust ilma, et peaksid seda „õpetama“. Kaasa ka last heategevusprojektidesse ning näed, kuidas varsti soovib ta ise tegutseda annetamise kallal.

5. Motiveerid oma sõpru ja perekonda

Just nagu annetamine võib mõjutada sinu lapsi, võib see mõjutada positiivselt ka sinu lähedasi. Kui sinu sõbrad ja pere näevad, kuidas sa tegeled heategevusega ja teed annetusi, võivad nad ka ise leida motivatsiooni selleks.

Kui mõjutad omalt poolt juba mõnda sõpra, võivad nemadki mõjutada oma sõpru – nii tekib lumepalliefekt, tänu millele võivad nii mõnedki rasked mured saada lahendatud, sest rohkelt inimesi tegeleb annetamisega. Headuse ja lahkuse jagamine on alati hea ning annetamine on selle eesmärgi täitmiseks üks parimaid võimalusi.

6. Muutud lootusrikkamaks

Selleks, et midagi maailmas paremaks muuta või kellegi olukorda edendada, pole vaja annetada miljoneid. Kusjuures, vaid paari euro suurune annetus võib tähendada kellegi jaoks mõnes arenguriigis lausa nädala jagu toitu! Asjad, mis on meie jaoks igapäevased mugavused, ei ole seda teiste jaoks.

Kui aga annetad kas või natuke ja tunnetad, kuidas sinu tegevus on kellegi elujärge parandanud, annab see ka sulle endale lootust – tekib arusaam, et kõik ei ole sugugi lootusetu ning alati on kuskil häid inimesi, kes aitavad. Selline teadmine aitab sind olukordades, kus võib enda elus olla pisut raskem. Lootus ei sure mitte kunagi!

7. Parandad oma rahalist seisu

Siinkohal võid küll mõelda, kuidas on võimalik, et raha annetamine muudab su rahalist olukorda paremaks, kuid tegelikult võib see muuta sind tähelepanelikumaks oma rahalise olukorra suhtes. Kui mõistad, kuivõrd väärtuslik on kellegi teise jaoks näiteks 10 eurot ja kuidas see väike annetus võib kellegi elu paremaks muuta, mõistad, et pead ka oma rahaliste asjadega paremini toime tulema, tagamaks, et ei jää kunagi hätta.


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga